Přijďte se inspirovat na letní cesty a výlety

10.07.2023

Přijďte se do knihovny inspirovat na letní cesty a výlety. V sekci cestopisné literatury a průvodců máme k dispozici celou řadu zajímavých titulů. Mimo jiné si u nás můžete vypůjčit:

Lucie Kutrová: 151 dní po evropských stezkách. Zážitky z horských přechodů a pořehy z cest. A co si napíšete na váš "bucket list"?

Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě. Čtvrté prázdninové dobrodružství s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč celou Evropou v celé její rozmanitosti.

Klára Kolouchová: Nahoře fouká. Je vaším snem vylézt na Mount Everest nebo K2? Kniha české horolezkyně může sloužit rovněž jako inspirativní průvodce životem nejen pro ženy, které chtějí jít vlastní cestou.

Liba Švrčinová-Cunnings: Himálajský deník. Zápisky z cest do Himálaje. Himálajský deník je knihou hrdé výzvy i nekonečné pokory. Výzvou k himálajským vrcholům, pokorou před neviditelnými horstvy vlastní duše…

Václav Vokolek: Skryté Čechy. Netradiční průvodce po známých i neznámých místech české krajin. Pokud hledáte zajímavá místa a inspiraci pro výlet na místa s příběhem.

Ivo Paulík a kol.: 77 výletů s dětmi po Čechách. Inspirativní a praktický průvodce pro všechny rodiče, kteří si přejí aktivně trávit čas s dětmi, nabízí 77 tipů na výlety nejrůznějšího druhu, při nichž se budou bavit jak děti, tak rodiče. Ať už jde o pěší túry, cyklistické výpravy, prohlídky měst, festivaly a slavnosti, akvaparky či zoologické zahrady.