Jarní novinky

Jarní novinky v naší knihovně

Máme pro vás připravené čerstvé knižní lahůdky, které vás zaručeně vtáhnou do světa poutavých příběhů, tajemství a napětí. Přinášíme vám čtyři nové tituly, které rozhodně stojí za pozornost. Další novinky budou následovat a opět je na co se těšit! Například na dlouho očekávaný a podle všech hodnocení senzační třetí díl Šikmého kostela a další.

"Se džbánem pro vodu" [Marie Horová, nakladatelství MOBA]: Na stezce u řeky přibývá podezřelých vražd. Zpočátku to vypadá, že se někdo mstí na bezdomovcích, ale další případ ukáže, že jistý si nemůže být vůbec nikdo. Kapitánka Patricie Charvátová přizve na pomoc psychologa Martina Steina, a i když pátrací tým nezahálí, mrtvých dál přibývá. Hon začal – dokáží být vyšetřovatelé rychlejší než lovec a ochránit další oběť? Původní česká detektivka se dostala mezi nominace na cenu Magnesia Litera.

"Les v domě" [Alena Mornštajnová, nakladatelství Host]: Zatím nejnovější román Alena Mornštajnové, ve kterém vykreslila  silný a dramatický příběh o tom, že nic v životě není takové, jak to na první pohled vypadá, a že žádné tajemství není nikdy pohřbeno tak hluboko, aby se nedalo vykopat. Budete se bát, ale nepřestanete číst, dokud se neobjeví na povrchu.

"Vraní oko" [Michaela Klevisová, nakladatelství Motto]: Dvojnásobná držitelka ceny za nejlepší českou detektivku Michaela Klevisová a v naší knihovně velmi oblíbená autorka se vrací k oblíbenému kriminalistovi Josefu Bergmanovi. Vyšetřování ho tentokrát zavede do chatové osady u řeky na jižní Moravě, kde lišky dávají dobrou noc. V okolních mokřadech vzniká nová ptačí rezervace, kterou tam ovšem místní nechtějí. Lidé tak mají spoustu důvodů vzájemně se nenávidět a podezřívat. Bergman musí přijít na to, jak vražda podivínského ornitologa souvisí s nedávnou smrtí pražské profesorky a dalšími podezřelými okolnostmi. Pravdu znají snad jen ptáci, kteří nerušeně poletují nad hlavami obětí i těch, kteří před druhými něco skrývají.

"Nultá hodina"  [Jana Poncarová, nakladatelství Motto]: V pořadí šestý román Jany Poncarové. Hedvika Adlerová se vrací do poválečného Československa po sedmi letech, které prožila v Londýně a ve vojenské službě v Africe. Jako řidička britských ženských pomocných sborů sjezdila poušť křížem krážem od Haify až po Káhiru. Rodiče jí zahynuli v koncentračním táboře, v pražské rodinné vile se usídlili Sověti a zbyl jí jenom letní domek u Plzně. Z trosek se snaží znovu vystavět svůj někdejší život, postupně však zjišťuje, že jednotlivé dílky se poztrácely a nic už není jako dřív.